Spoštovani,
27. slovenski knjižni sejem je za nami, in menimo, da poročilo založbe Modrijan, če boste sejmu v svojem mediju še posvetili kaj prostora, ne bi smelo biti odveč.
Založba Modrijan je glede na število knjig, izdanih v enem letu – izvzemši učbenike –, ena večjih slovenskih založb. Na Slovenskem knjižnem sejmu že več let predstavljamo od 50 do 60 knjižnih novosti; letos smo jih predstavili 57.* Knjižne novosti smo ponujali po 10 odstotkov nižjih cenah, nakup starejših izdaj pa je bil še ugodnejši – nekatere so bile zaradi dokončne razprodaje poslednjih izvodov ali skorajšnjega izteka avtorskih pravic na voljo za simbolični evro.
Modrijanov razstavni prostor v Veliki sprejemni dvorani CD je bil opremljen v znamenju knjige Vinske bravure Draga Medveda in biografije Edvarda Kocbeka In stoletje bo zardelo – avtor dr. Andrej Inkret je v času sejma za to knjigo prejel Zoisovo priznanje. Še vedno zelo iskan je bil s kresnikom nagrajeni roman Draga Jančarja To noč sem jo videl – na voljo je že četrti natis. Čisto sveže so bile knjiga Umberta Eca Vrtinec seznamov, tretja v nizu razkošnih Ecovih umetnostno-literarnih monografij, avtobiografija ameriške umetnice Patti Smith Pač mulca, in Ženske T.C. Boyla, biografija velikega ameriškega arhitekta Franka Lloyda Wrighta, ki je tudi prvo delo pisatelja T. C. Boyla, ki je prevedeno v slovenščino. O vseh knjigah, ki smo jih na tem sejmu predstavili prvič, smo pisali v enajsti številki našega časopisa Modrijan.
Obiskovalce smo na razstavni prostor vabili tudi k podpisovanju knjig: naša gosta sta bila Drago Jančar in Drago Medved. Od četrtka do sobote smo poznopopoldansko uro odrasle povabili k pokušini vin in ogledu ter nakupu Vinskih bravur.
Razstavljene so bile tudi Modrijanove knjige, ki so v zadnjih štirih letih prejele oceno odlično (zlata hruška) ali zelo dobro – ob njihovem nakupu bi lahko udeleženci organiziranih skupin osnovnošolske mladine v Šolskem knjigosledu unovčili ček za branje, vendar med šolajočo se mladino zanimanja za nakup ni bilo. Tako nismo prodali niti ene same knjige Colina Danna Živali iz Gmajnice, naše »zlate hruške«.