Richardson, Parnell: In s Tango smo trije

0
456

JUSTIN RICHARDSON in PETER PARNELL:

IN S TANGO SMO TRIJE

 

Ilustracije: Henry Cole

Prevod: Matej Krajnc 

 

O knjigi  

Ta prisrčna slikanica za otroke, ki imajo radi pingvine, je nekaj posebnega še posebej zato, ker je resnična. V živalskem vrtu Centralnega parka v New Yorku sta se leta 1998 našla in zaljubila pingvina Roy in Silo. Ko je njun skrbnik Rob Gramzay opazil, da sta v gnezdo položila kamen, posnemajoč druge pingvinje parčke, ki v gnezdih grejejo jajca in se pripravljajo na zarod, jima je sklenil pomagati. Avtorji, profesor asistent psihiatrije na univerzah Columbia in Cornell Justin Richardson, pisatelj Peter Parnell in ilustrator Henry Cole, so s to sicer nadvse preprosto knjižico – kaj je lahko preprostejše od ljubezni – očitno dregnili v bolečo točko ameriške homofobije: slikanica In s Tango smo trije ima namreč v ZDA prav neverjeten rekord. Od leta 2005, ko je izšla, se je največkrat znašla na seznamu knjig, ki bi jih po mnenju Američanov morali prepovedati, češ da je »protietična, protidružinska, homoseksualna in neprimerna za to starostno skupino«. Vendar je kljub temu prejela več pomembnih nagrad.

 

O avtorjih   

Justin Richardson je profesor asistent psihiatrije na univerzah Columbia in Cornell ter soavtor knjige Vse, kar ste želeli svojim otrokom zamolčati o seksu (pa ste se bali njihovih vprašanj). Staršem je svetoval v časniku New York Times in v oddajah Today, 20/20 in Morning Edition.

Peter Parnell je dramski pisatelj, čigar najnovejša drama, QED, je bila uprizorjena na Broadwayu. Bil je tudi koproducent televizijske nadaljevanke Zahodno krilo. Živi v New Yorku.

Henry Cole je izjemno spreten umetnik, ilustrator več kot 40 slikanic, med drugimi Raček slabič Harveyja Fiersteina. Živi v Washingtonu.