Knjižna novost in vabilo LEON XIV

0
443
KNJIŽNA NOVOST IN VABILO

Christophe Henning
LEON XIV.
Nepričakovani naslednik

Sreda, 18. junija 2025, ob 11. uri
Knjigarna Celjske Mohorjeve družbe
Nazorjeva 1, Ljubljana

Tam je bil, v tistem prostoru, skupaj z nami pod ključem. Naša dolžnost je bila, da ga odkrijemo …  Potem pa se je med glasovanjem nenadoma sam povabil k nam: ime kardinala Prevosta se je začelo ponavljati  glasovnica za glasovnico in je postopoma napolnilo celotno Sikstinsko kapelo.  In on je bil tam, miren, večino časa zaprtih oči, zatopljen v molitev.
Bil je izvoljen. Sprejel je.  In tako je tukaj 267. Petrov naslednik z imenom Leon XIV.

Pričevanje kardinala Jeana-Paula Vesca iz letošnjega konklava je občuten uvod v biografijo, ki je v Franciji izšla samo sedem dni po izvolitvi novega papeža in v kateri je pisatelj Christophe Henning, novinar časopisa La Croix in voditelj na radiu RCF-Radio Notre-Dame, za vedno ujel hipni posnetek ob zori pontifikata Leona XIV., ki si ga bomo vsi zapomnili kot enega najbolj radostnih doživetij, kar jih je hkrati delila vesoljna Cerkev.

»Bratje in sestre, mir naj bo z vami vsemi!« Te prve besede nepričakovanega novega papeža so začrtale nov pontifikat. Papež Leon XIV. je z orošenimi očmi začuden stal na balkonu bazilike sv. Petra nad množico pod seboj, preden se je brez naglice umaknil. Dajal je vtis, da je točno tam, kjer mora biti: v središču Cerkve v vsej svoji preprostosti, ki je v službi miru, sam miren, nasmejan večjezični papež, občutljiv za tisočletno zgodovino Cerkve.

Gosta:
dr. Miran Špelič OFM
dr. Drago Ocvirk, prevajalec
Z gostoma se bo pogovarjala dr. Tanja Ozvatič.

Vabljeni!

Dogodek je del kulturnih dejavnosti v knjigarni, ki jo sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.

 


 

 

Strani: 152
Format: 135 mm × 210 mm
Vezava: trda
Cena: 25 €

Izide 16. junija 2025.

Naročilo …