Dr. Spomenka Hribar je znano ime. S svojim delom je pomembno zaznamovala slovenski kulturni prostor.
Po diplomi iz sociologije in filozofije se je zaposlila na Inštitutu za sociologijo, kjer je preučevala vrednote med mladimi. Konec šestdesetih let je raziskovalno delo nadaljevala na Centru za preučevanje religije in cerkve na Fakulteti za sociologijo, politične vede in novinarstvo (zdaj Fakulteta za družbene vede) …
Je avtorica številnih člankov, zbornikov, znanstvenih monografij in knjig … Intenzivno se vključuje v javne polemike in pri tem vzdržuje kritično distanco do levice in desnice.
Njeno najnovejše delo vsebuje izbor člankov in razprav, ki jih je dr. Hribarjeva ustvarila v zadnjih petnajstih letih in so bili objavljeni v različnem revijalnem tisku.
Na ravni politike je sprava iskanje in uresničevanje skupnih interesov ljudi. Vsa zgodovina, kakršna je pač bila, je naša, smo mi sami, zato izkoriščanje nekdanjih sporov za dnevnopolitično rabo le podaljšuje ali celo poglablja naš (nekdanji) državljanski spor.
Po več kot sto letih od Mahničevega prizadevanja za »ločitev duhov«, kar je pozneje s svoje strani prevzela komunistična partija z »razrednim bojem«, je že čas, da prenehamo z izključevanjem drugače mislečih in pričnemo iskati poti mirnega sožitja med nami.
V pestri vsebini Demokracija brez zaščite, Odpiranje grobov, Vatikanski sporazum, Cerkev kot merilo resnice na kar 308 straneh zanimivo intelektualno branje s spremno besedo Aleša Črnica!