IZRAZNI SVET AFRIŠKE KULTURE

0
148

10.,14. in 15. september, 2013

 

  PLES                                                  GLASBA                                               DOGODKI           

 

 


 

Plesne, bobnarske in pevske delavnice, koncerti, predstava za otroke

BREZPLAČNO!!!


MARIBOR

POŠTNA, 10. september, 2013

20h koncert zasedbe Kandia Kora SIGN – letni oder Poštna

 

ŽIVA DVORIŠČA 14. september, 2013

11h delavnica afriških plesov (Maša Kagao Knez)– Živa dvorišča, Gosposka 11

11h delavnica petja (Sory Kandia Kouyate) – Živa dvorišča, Orožnova

12.30 koncert pevskega zbora Sankofa –  Živa dvorišča, Orožnova

17h predstava za otroke »Obisk v afriški vasi« – Živa dvorišča, Gosposka 11

18h delavnica afriških ritmov (Issiaka Sanou) – Živa dvorišča Gosposka 11

20h zaključni žur  in afriška kulinarika – Živa dvorišča, Orožnova

V primeru slabega vremena se dogajanje preseli v prostore Plesne izbe Maribor (plesna, bobnarska in pevska delavnica) in 2. Nadstropje Casinoja (koncert pevskega zbora Sankofa in predstava Obisk v afriški vasi).

PTUJ

DomKulture MuziKafe, 15. september, 2013

17h Ustvarjalna delavnica za starše in otroke (Dalanda Diallo in Issiaka Sanou)

18h Delavnica afriških ritmov (Issiaka Sanou)

20h koncert zasedbe Kandia Kora SIGN


VEČ O PROGRAMU:

DELAVNICA AFRIŠKIH PLESOV POD VODSTVOM MAŠE KAGAO KNEZ

Udeleženci bodo spoznavali elemente tradicionalnih plesov zahodne Afrike, urbane in sodobne plese, njihovo zgodovinsko ozadje in njihov pomen. Afriški plesi so organski, zemeljski, omogočajo telesno sprostitev in zavedanje telesa. Primerni so tako za ženske kot za moške, tako za plesalce kot tudi za tiste brez plesnih izkušenj. Pri plesu nas spremljajo bobnarji v živo.  S seboj prinesite udobna oblačila in obutev.

 

DELAVNICA AFRIŠKIH BOBNOV POD VODSTVOM  ISSIAKE SANOUJA (Burkina Faso)

 

Udeleženci tečaja bodo spoznavali tradicionalne ritmične vzorce iz bogate zakladnice zahodno afriške poliritmije. Ritmi so stari več kot tisoč let, uporabljali so se pri različnih življenjskih ter z naravo povezanih ritualih tamkajšnjih ljudstev. Učili se bodo igranja na tradicionalna afriška tolkala (djembe, dundun). Če imate svoj boben, ga prinestie s seboj.

UČENJE AFRIŠKIH TRADICIONALNIH PESMI POD VODSTVOM KANDIE KOUYATEJA (Gvineja)

 

Kandia Kouyate bo ob spremljavi tradicionalnega glasbila kore udeležence naučil nekaj pesmi, ki izhajajo iz bogate dediščine Malijskega cesarstva. 

 

NASTOP AFRIŠKEGA PEVSKEGA ZBORA SANKOFA

Pevski zbor Sankofa združuje afriške priseljence, njihove potomce, družinske člane in prijatelje. Nastal je kot del celoletnega slovenskega projekta ISAK ( Izrazni svet afriške kulture) v organizaciji KUD Baobab, ki spodbuja razvoj in širjenje afriške kulture ter zavesti po celotni Sloveniji. V repertoarju zbora so pesmi najrazličnejših etničnih skupin podsaharske Afrike, tako kot tudi pesmi popularnih afriških izvajalcev.

INTERAKTIVNA PREDSTAVA ZA OTROKE  »OBISK V AFRIŠKI VASI«

Popotnika se na domišljijskem potovanju znajdeta v afriški vasi, kjer srečata tudi vaščanke, ki jima preko plesa in glasbe prikazejo svoja vsakodnevna opravila. Vaščanke ju skupaj z afriškim bobnarjem popeljejo tudi v svet afriške glasbe in njenih ritmov ter jima s plesom prikažejo potek njihovega napornega, a hkrati zabavnega in prijetnega dne. Zaradi nepoznavanja njihovega jezika se popotnika z njimi sporazumevata s pomočjo glasbe, plesa in gest. S tem spoznavata utrip afriške vasi.

USTVARJALNO DELAVNICO  ZA OTROKE IN STARŠE Z DALANDO DIALLO IN ISSIAKO SANOUJEM

 

Otroci bodo skupaj starši preko igre, plesa in petja spoznali navade, običaje, dnevna opravila in živali v povezavi z afriško celino. Na razna zanimiva afriška tolkala nas bo spremljal bobnar Issiaka Sanou iz Burkine Fasa.

KONCERT ZASEDBE KANDIA KORA SIGN (Gvineja/Slovenija)

 

Je nova mednarodna zasedba, ki s kreativnim pristopom in svežim zanosom ustvarja avtorsko glasbo v energični, polizvočni in večplastni obliki. V prepletu harmonije, liričnega glasu, “groova”, poliritmije in improvizirane igre je v zvoku njihove glasbe slišati tako urbane vplive zahodnega sveta kot afriške tradicije.

 

 

Projekt ISAK 4 (Izrazni svet Afriške Kulture 4) delno financira Evropska unija, in sicer iz Evropskega socialnega sklada. Projekt se izvaja v okviru Operativnega programa razvoja človeških virov za obdobje 2007 – 2013, razvojne prioritete: "Enakost možnosti in spodbujanje socialne vključenosti"; prednostne usmeritve: "Dvig zaposljivosti ranljivih družbenih skupin na področju kulture in podpora njihovi socialni vključenosti”

Namenska sredstva EU predstavljajo 85% celotnih upravičenih stroškov in namenska sredstva slovenske udeležbe 15% celotnih upravičenih stroškov


.