Maja Drolec o knjigi Atlas starega Egipta za otroke

0
505

Oldřich Rŭžička; Atlas starega Egipta za otroke, Ilustriral Tomaš Tŭma, Jezero: Morfemplus, 2023

 

Knjiga Atlas starega Egipta za otroke je slikanica, ki na zelo poučen način odkriva eno najstarejših civilizacij Egipt, ki se je razvijala na obeh bregovih Nila že 3000 let pr. n. št. Znamenitosti te civilizacije občudujejo ljudje s celega sveta. Ogromne piramide, kamnite templje, okrašene grobnice, velikanske kipe vladarjev, visoke stebre, obeliske lahko vidimo, če potujemo v Egipt, lahko pa jih občudujemo tudi v knjigi Atlas starega Egipta za otroke.

V atlasu se nahaja šest velikih zložljivih zemljevidov, s pomočjo katerih spoznavamo zaklade Egipta (templje), egipčanske piramide, kako so jih gradili, znamenitosti v Gizi – nekropoli blizu mesta Kaira – vse o Veliki piramidi ali Sfingi. Izvemo, kako so tedaj – v starem Egiptu – vladarje  mumificirali in kaj so sarkofagi.

Dragi bralci, če želite vedeti o najbolj občudovani civilizaciji še več, si preberite in oglejte bogate ilustracije v Atlasu starega Egipta, ki ga je izdala založba Morfem.