z veseljem Vas obveščamo, da je galerija Zala za območje Slovenije prevzela zastopanje najbolj iskanega mladega hrvaškega slikarja Zorana Šimunovića. Poleg obsežnega seznama realiziranih razstav na Hrvaškem, Zoran Šimunović redno razstavlja v Italiji, Avstriji in na Madžarskem. Skozi leto bodo tako v ta namen v galeriji na ogled posamična dela slikarja, v drugi polovici leta pa pripravljamo večjo samostojno razstavo.
***
Dela slikarja Zorana Šimunovića so svetla in privlačna in ne glede na obsežen kolorit, vedno nežna, harmonična in spogledljiva. Tisti, ki cenijo slikarstvo gestualne abstrakcije visoke moderne evropske provenience in dela Pierra Soulagesa, Hansa Hartunga ali Eda Murtića, je nekoč dejal hrvaški likovni kritik Branko Franceschi, bodo prepoznali osnovna uprizoritvena načela, ki gradijo trdno jedro kompozicije slikarja Zorana Šimunovića. Upodobljeni liki se zgledujejo po resničnem življenju, velikokrat upodobljene igrače pa so tiste, ki jih obožuje njegov sin Oskar; vsak kotiček njegovega dela je personaliziran. Njegove slike, torej na pol poti med figuraliko in abstrakcijo, prevzemajo močan pripovedni značaj in pripovedujejo zgodbe z malo humorja in veliko poezije.
Zoran Šimunović (1984, Nuštra, Hrvaška) je odraščal na družinski kmetiji, ki naj bi jo prevzel, zato se je vpisal na Fakulteto za agroživilstvo. A ljubezen do umetnosti je zahtevala, da jo je že po letu dni zapustil. Leta 2008 se je tako po vzpodbudi žene vpisal na Akademijo za likovno umetnost, Široki Brijeg, kjer je diplomiral pri profesorju Antunu Borisu Švaljeku. Svojo ustvarjalno pot pri tem dopolnjuje kot kustos v Mestnem muzeju Vukovar, kjer med drugim redno skrbi za programe z namenom ozaveščanja najmlajših obiskovalcev o pomenu likovne umetnosti.