Napovednik Narodni muzej Slovenije

0
133

Na ogled do 23. 8. 2015

 

Razstave

Ljubljana

 

Narodni muzej Slovenije – Prešernova

 

NAŠA LJUBLJANA 2015

Občasna razstava

Mednarodna slikarska razstava. Triinšestdeset vabljenih likovnih umetnikov iz Slovenije in zamejstva predstavlja poglede na Ljubljano skozi svoje oči. Razstavo prireja KD ProAsPro Ljubljana. .

Brezplačno.

 

Na ogled do 31. 8. 2015

 

Razstave

Ljubljana

 

Na ogled do 31. septembra 2015, Slovenski planinski muzej, Mojstrana

 

***

 

ALJAŽEV STOLP – »TA PLEH IMA DUŠO!«
Občasna razstava

 

Osrednji razstavni eksponat je kopija Aljaževega stolpa v naravni velikosti, prav takšnega, kot ga je leta 1895 postavil župnik Jakob Aljaž. Izdelala ga je ekipa pod strokovnim vodstvom po istem postopku in iz enakih kosov pločevine. Vzporedno s konservatorskimi preiskavami stolpa in izdelavo njegove kopije pa je nastajal tudi dokumentarni filmPotujočo razstavo Narodnega muzeja Slovenije si avgusta lahko ogledate v Slovenskem planinskem muzeju v Mojstrani.

 

***

 

Na ogled do 31. 8. 2015

 

Razstave

Ljubljana

 

Narodni muzej Slovenije – Prešernova

 

POJDIMO NA NEPOZABNE POČITNICE!
Vitrina meseca

 

V vitrini meseca je tokrat povsem poletno. Preverite, kako so bili videti turistični prospekti v tridesetih in štiridesetih letih 20. stoletja. Vitrina meseca je na ogled v Knjižnici Narodnega muzeja Slovenije. 

 

Brezplačno.

 

 ***

 

Na ogled do 1. 9. 2015

 

Razstave

Ljubljana

 

Narodni muzej Slovenije – Prešernova

 

PODOE EMONE 2015
Fotografska razstava slepih in slabovidnih

 

Ob stalni razstavi Rimske zgodbe s stičišča svetov smo izvedli fotografsko delavnico, namenjeno slepim in slabovidnim. Vabljeni k ogledu fotografij.

 

Brezplačno.

 

 

 ***

 

 

Na ogled do 30. 9. 2015

 

Razstave

Ljubljana

 

Narodni muzej Slovenije – Prešernova

 

BELO ZLATO. PORCELAN IZ ZBIRKE NARODNEGA MUZEJA SLOVENIJE
Občasna razstava

 

Na razstavi z izborom gradiva iz obsežne zbirke porcelana Narodnega muzeja Slovenije predstavljamo predmete iz časa od iznajdbe porcelana v Evropi na začetku 18. stoletja do sodobnosti.

 

 ***

 

Na ogled do 30. 9. 2015

 

Razstave

Ljubljana

 

Narodni muzej Slovenije – Metelkova

 

UNICUM 2015 – KERAMIKA DANES
Občasna razstava

 

Narodni muzej Slovenije prireja III. mednarodni trienale keramike UNICUM 2015, Slovenija. V okviru trienala potekajo razstave na 26 lokacijah po Sloveniji..

 

 ***