Kaj nam sporočajo koledarji Majev? (3. del)

0
343

 


Gregorijanski koledar nas oddaljuje od naravnih ritmov

 

Z vpeljavo majevskega lunarnega koledarja bo človeštvo učinkovito podprlo evolucijski prehod iz tridimenzionalne materialistične zavesti v štiridimenzionalno zavest Človeka mavrične družbe.

Dandanes večina ljudi meri čas v sekundah in urah, nekateri narodi in skupine pa tudi z letnimi obdobji, ritmi in subtilnimi premikanji v naravi, ki vplivajo na izboljševanje mnogih povezav v družbi. Današnji Maji, ki živijo predvsem v Gvatemali se ravnajo po koledarjih starih Majev. Prebivalci na Andamanskih otokih v Indiji (južni Indijski ocean), sledijo dišavnemu koledarju. Biološka ura domačih živali vodi zelo izobraženo plemensko skupnost Nuerov (Nei Ti Naath) v južnem Sudanu in Zahodni Etiopiji, mnogi zvoki in sence v gozdu povedo ljudstvu Karen v severni Tajski in Burmi, kdaj je pravi čas za posamezna opravila.

Resnično se lahko zamislimo, kako je bilo sploh mogoče, da smo do danes ohranili tako nenaraven način merjenja časa in omalovaževali usklajevanje z naravnimi ritmi. Koledar, ki ga uporablja večina zemljanov, gregorijanski koledar (12 mesecev), je vpeljal vatikanski papež Gregorij XIII. leta 1582. Je malo popravljen julijanski koledar iz leta 45 pred našim štetjem, ki ga je vpeljal cesar Julijan in z njim postavil nove temelje rimskemu cesarstvu. To je bila klasična diktatorska poteza, ki mu je omogočila iz republike narediti cesarsko diktaturo. Kasneje ga je še malo popačil cesar August. Gregorijanski koledar se od julijanskega razlikuje samo po prestopnem letu in v tem, da se je v času prehoda med obema koledarjema izgubilo 10 dni med 5. in 16. oktobrom 1582. Gregorijanski koledar je Vatikan vpeljal kot simbol prevlade nad starimi civilizacijami kot so Inki, Maji, Azteki, ki so uporabljali lunin koledar, ki so ga uporabljali že v starodavnih časih Druidi, Eseni, Egipčani …

Premislek o gregorijanskem koledarju pokaže, da je hudo sprt z naravo. Že imena mesecev ne odražajo naravnega zaporedja. Seveda, koledar je bil predvsem namenjen določevanju časa za potrebe pobiranja davkov, kar je bil poglavitni interes pohlepnih posvetnih vladarjev in cerkvenih institucij. Januar je Bog vhodnih vrat. Februar je nejasen izraz za tip preročišča. Marec ima ime po bogu vojne Marsu. April in Maj sta nejasno poimenovana po rožnih boginjah pomladi. Junij po Jupitrovi ženi Juno. Julij po cesarju Juliju Cezarju. Avgust po cesarju Augustu. Mesec avgust je bil najprej imenovan Sextile, kar pomeni 6, cesar Augustus Caesar je tudi hotel imeti svoj mesec tako kot Julij Caesar, zato je mesec Sextile spremenil v August, ki je imel takrat samo 30 dni, februar je imel 29 dni, zato je vzel februarju en dan in ga dodal mesecu avgustu, da je bil tudi njegov mesec enako dolg kot Julijev, september pomeni 7 (“sept”), kljub temu, da je deveti mesec, oktober pomeni osem, je pa deseti mesec po vrsti, november pomeni devet za enajsti mesec in december pomeni deset za dvanajsti mesec. Meseci imajo različno število dni, tako da se odstopanja od naravnih ritmov povečujejo iz meseca v mesec. Zamolčani so letni biološki ciklusi, ki so se ohranili pri človeku (pri ženskah). Še vedno je tako merjenje časa svetovni standard zahodne krščanske civilizacije, ki so ga moči, ki so delovale skozi cerkveno institucijo nasilno vpeljala povsod tam, kjer je svojo prevlado cerkev razširjala z ognjem in mečem, vpeljala svojo oblast, vero in red ter ukinila starodavna avtohtona verovanja in versko svobodo. Od starih koledarjev so nam ostali samo prazniki, ki se še vedno vežejo na lunin koledar. Zato je pust vsako leto na drug dan, prav tako Velika noč, itd. Vendar lahko rečemo, da je za človeštvo napočil čas odpuščanja in spremembe tudi na tem področju.

 

Sistem koledarjev civilizacije Majev

Davne civilizacije so izračunavale čas s pomočjo usklajevanja z gibanjem Zemlje, Meseca, Sonca, Venere in tudi s širšimi kozmičnimi gibanji. Civilizacija Majev je uporabljala sistem koledarjev glede na področje in namen. Maji so razvili sistem različnih koledarjev, ki so jih imenovali po njihovem namenu od setvenih, deževnih, narodnih, zvezdnih, svetih, preroških za preteklost in prihodnost, itd. Najbolj znan in razširjen je njihov lunin koledar. Nekatere koledarje so umetelno povezali v sistem, ki je uglašeno deloval približno tako, kot je uglašen sistem povezanih različnih zobatih kolesc.

Zapuščina Majev in njihovi zapisi na piramidah, ohranjenih zgradbah, kamnih in stebrih kažejo, da so bili izredni poznavalci Zemlje in njenih ciklusov, Sonca in njegovih moči in tudi makrokozmičnega gibanja sončnega sistema okrog Plejad. Niso jih omejevali t. i. tozemski nosilci duš, da ne bi bili globoko zagledani v duhovne svetove in v Duha. Ne le da so natančno poznali svojo usodo in so predvideli prihod Corteza in španskih osvajalcev ter njihova brezsrčna in uničevalna osvajanja, ampak lahko z njihovim koledarjem jasno predvidimo tudi bližnjo usodo današnje civilizacije, ki se ji po njihovem računanju časa konec leta 2012 obeta velika sprememba

 

Maji so nam zapustili najnatančnejši koledar katerekoli znane civilizacije. Koledar z imenom "52-letni koledarski krog" je združeval dva sistema hkrati. Vsak dan izmed dvajsetih je imel svoje ime in se je v 260-tih dneh 13-krat ponovil. Ta koledar se je prepletal z letom, ki je imelo 365 dni, tako, da je imel vsak dan v vsakem 52-letnem ciklu drugačno ime.

Njihov ritualni koledar imenovan "Tzolk’in" ima 260 dni, vsebuje 20 sončevih pečatov in 13 lunarnih tonov in tudi danes zelo natančno kaže pojave v našem delu vesolja. Koledar "13 Lun", kot ga tudi imenujemo, združuje 260 dni v en galaktični obhodni cikel, kjer je vsak dan edinstven "Galaktični portal." Energija vsakega dne je unikatna kombinacija enega od trinajstih Tonov Kreacije in enega od dvajsetih Sončevih pečatov. Energiji Tona in Pečata posameznega dne lahko izrazimo kot razlikovalni kod z besedami, ki sestavljajo afirmacije, ki nam služijo za razmišljanje, preudarjanje, delovanje in razodetje. Na temelju galaktičnega portala posameznikovega rojstnega dne, lahko oseba določi svoj "Galaktični podpis", ki je ključ k njenem Božanskem uresničenju, kar je posameznikov središčni cilj in glavno poslanstvo.

Raziskovalci so ugotovili, da je majevska kozmična piramida razdeljena na devet stopnic, ki predstavljajo devet stopenj človeške zavesti. Človeštvo je zdaj na galaktični stopnji ali na osmi stopnici. Vsaka od teh devetih stopnic je razdeljena na trinajst delov, ki ponazarjajo obdobja razvoja človeštva. Imenovali so jih tudi Trinajst Nebes in sicer Sedem Dni in Šest Noči (v času Dneva se manifestira višja stopnja vedenja, čas Noči pa je za premislek in prilagajanje).

Piramida ponazarja naslednje stopnje in obdobja:

# ime stopnje trajanje obdobja   začetek

1. celična        1,26 miljarde let      pred 16,4 miljard let
2. sesalska     63,4 miljone let       pred 820 milioni let
3. družinska    3,2 miljona let         pred 41 milijoni let
4. plemenska  160 tisoč let            pred 2 milijona let
5. kulturna       8 tisoč let               pred 102 tisoč leti
6. narodna      397 let                    3115 pr. n. št.

7. planetarna   19,7 let                   od 1775
8. galaktična    360 dni                  od 5. 1. 1999

                                                    do 10. 2. 2011
9. vesoljna       20 dni                     
od 10. 2. 2011

                                                         do 28.10.2011

 

(Izračuni nekaterih številk najbolj poznanih in kompetentnih raziskovalcev sistema majevskih koledarjev se razlikujejo).

 

Smo v železni dobi, ki jo z letom 2012 zaključujemo. Dobro je, da zapuščamo stare stvari, zamere, razočaranja in se tako čim bolj očistimo ter osvobodimo navezanosti na stvari, ljudi, odnose, hrano … in se pripravimo za naslednji odločilni korak. Maji nam tudi sporočajo, da vse naše misli, želje, ideje, pa tudi strahovi postanejo enkrat resničnost in da smo mi tisti, ki s svojimi mislimi in občutki ustvarjamo to resničnost, v kateri živimo zdaj, da smo eno z božanskim, da smo otroci Sonca in da smo del izvorne energije, ki poganja kolesje časa. Smo torej veliko več, kot so nam povedali in nas naučili. Zdaj se približuje prebuditev naših neomejenih potencialov. (Nadaljevanje sledi.)