Sejem muzejskih replik

0
190

 

Spoštovani,

 

v novi Muzejski četrti Metelkova bo ta petek in soboto med 10. in 20. uro potekal sejem muzejskih replik, izdelkov umetnostne obrti in oblikovanja – VESNA.

Na sejmu se bo 24 slovenskih muzejev in galerij predstavilo z izborom izdelkov, ki jih že ponujajo slovenske muzejske in galerijske trgovine, pa tudi takih, ki naj bi v prihodnje našli mesto na njihovih policah oz. v skupni muzejsko-galerijski trgovini v muzejskem kompleksu Metelkova v Ljubljani.

Poleg muzejev se bodo na sejmu predstavili tudi posamezni izdelovalci izdelkov umetnostne obrti ter oblikovalci, prek 60 jih je, ki sta jih k sodelovanju povabila Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije in Muzej za arhitekturo in oblikovanje.

Ob sejmu pripravljamo pester program delavnic, predstavitev in še česa.

 

Program:

SEJEM VESNA

PROGRAM* DELAVNIC IN PREDSTAVITEV

 

Petek, 13. maj 2011

 

* Pridržujemo si pravico do spremembe programa.

Ob 15. uri

Delavnica Embalaža hrane (vse starostne skupine)

Izvaja: SMETUMET

smetumet.info@gmail.com

www.smetumet.com

Delavnica Izdelava bonsajske posode

Izvaja: Blaž Konec Pinki

Izdelki oblikovanja in umetnostne obrti, muzejske replike

blaz.konec@telemach.net

 

Delavnica Krašenje lectovih src (vse starosti)

Izvaja: Medičarstvo Jožica Celec

medicarstvo@sladkapot.si

 

izdelovanjE izdelkov na lončarskem vretenu

Izvaja: Dobovšek Boštjan in Tatjana

Izdelki umetnostne obrti

dobo@siol.net

www.dobo.si

 

Ročno oblikovanje gline

Izvaja: Tamara Zupe

Izdelki umetnostne obrti

tamara_zupe@t-2.net

www.moje-rocno-delo.si

 

Ob 17. uri

Delavnica Filcanja (od 12. let naprej)

Izvaja: MUZEJ ZA ARHITEKTURO IN OBLIKOVANJE

mao@mao.si

www.mao.si

Delavnica Odlitki fosilnih ostankov dinozavrov (3-12 let)

Izvaja: PRIRODOSLOVNI MUZEJ SLOVENIJE

uprava@pms-lj.si

www2.pms-lj.si

 

**************************************************************

Prikaz ročne izdelave bonsajske posode od zavitka gline do končne podobe posode

Izvaja: Blaž Konec Pinki

Izdelki oblikovanja in umetnostne obrti, muzejske replike

blaz.konec@telemach.net

 

PRIKAZ IZDELAVE glasbil

Izvaja: Darko Korošec

Izdelki umetnostne obrti

info@glasbila-korosec.si

www.glasbila-korosec.si

 

Prikaz izdelovanja izdelkov na lončarskem vretenu

Izvaja: Dobovšek Boštjan in Tatjana

Izdelki umetnostne obrti

dobo@siol.net

www.dobo.si

 

Unikatno ročno poslikani usnjeni izdelki (torbe, čevlji, galanterija, nakit), slike na keramiki
Izvaja: GALERIJA MANITAS

Izdelki oblikovanja
info@manitas.si

www.manitas.si

 

Predelava KUPALA milne osnove v tekoče milo in vlivanje v modelčke

Izvaja: KUPALA

Izdelki umetnostne obrti

naravna.mila@gmail.com

www.kupalamila.si

Izdelovanje lectovega figuralnega peciva

Izvaja: Medičarstvo Jožica Celec

medicarstvo@sladkapot.si

Izdelava vitraža

Izvaja: MOJCA BORKO

Izdelki oblikovanja in umetnostne obrti

INFO@MOJCA-BORKO.SI

www.mojca-borko.si

 

Prikaz ročnega tkanja na prostostoječih statvah

Izvaja: MOJCA TOMŠIČ

Izdelki umetnostne obrti, muzejske replike

mojca.tomsic@yahoo.com

 

Oblikovanje unikatnega nakita

Izvaja: Sintya Maja Milani

Izdelki oblikovanja in umetnostne obrti, muzejske replike

sintyamaja@gmail.com

www.milani.si

 

Prikaz izdelovanja lončarskih izdelkov na vretenu
Izvaja: Franc Zelko

darja.zelko@amis.net

 

Ročno oblikovanje gline

Izvaja: Tamara Zupe

Izdelki umetnostne obrti

tamara_zupe@t-2.net

www.moje-rocno-delo.si

Demonstracija grafične tehnike sitotiska

Izvaja: MEDNARODNI GRAFIČNI LIKOVNI CENTER
lili.sturm@mglc-lj.si

www.mglc-lj.si/slo/index.htm

 

Idrijska čipka

Izvaja: MESTNI MUZEJ IDRIJA

tajnistvo@muzej-idrija-cerkno.si
www.muzej-idrija-cerkno.si

 

Demonstracija kovanja žebljev (KovašKi muzej Kropa)

Izvaja: MUZEJI RADOVLJIŠKE OBČINE
mro@siol.net
www.muzeji-radovljica.si

 

Ester Komar: Pletenje izdelkov iz domače volne

Izvaja: TOLMINSKI MUZEJ
muzej@tol-muzej.si

www.tol-muzej.si

 

URNIK DogodkOV v lončarski delavnici v Slovenskem etnografskem muzeju V ČASU SEJMA VESNA

 

Petek, 13. maj 2011

 

V delavnici bo na ogled slikovni in promocijski material nastopajočih lončarjev in vse informacije o programu delavnice. V času sejma si bo mogoče izdelati in okrasiti lastno keramično ploščico.

 

Ob 10. uri: Štefan Zelko: izdelava lončenine na lončarskem vretenu

Ob 11. uri: Blaž Konec: ročna izdelava posode za bonsaje

Ob 13. uri: Dobovšek Boštjan: izdelava potičnice na lončarskem vretenu

Ob 15. uri: Delavnica za otroke in družine na temo ročnega oblikovanja rož iz gline

Ob 16. uri: Igor Bahor: rekonstrukcija srednjeveške čaše

Ob 17. uri: Slavica Cvetek, ena zadnjih slikark kamniške majolike: poslikava majolike

Ob 18. uri: Štefan Zelko, lončarstvo na lončarskem vretenu

 

 

GLASBENI PROGRAM

 

Petek, 13. maj 2011

 

 

Ob 17. uri

LJUBEN DIMKAROSKI

Ubrani zvoki iz neandertalčeve piščali

PROGRAM DELAVNIC IN PREDSTAVITEV

 

Sobota, 14. maj 2011

 

Delavnica Krašenje lectovih src (vse starosti)

Izvaja: Medičarstvo Jožica Celec

medicarstvo@sladkapot.si

 

Ob 17. uri

Delavnica Filcanja (od 12. let naprej)

Izvaja: MUZEJ ZA ARHITEKTURO IN OBLIKOVANJE

mao@mao.si

www.mao.si

 

Indašnje malarske mujštre na mojoj majci (za otroke in odrasle)

Izvaja: POKRAJINSKI MUZEJ MURSKA SOBOTA

info@pok-muzej-ms.si
pok-muzej-ms@guest.arnes.si

 

 

**************************************************************

 

Prikaz izdelave filcanih izdelkov

Izvaja: Bicka, polstena volna na Solčavskem

Izdelki oblikovanja in umetnostne obrti

BICKA@bicka.si

www.bicka.si

Prikaz ročne izdelave bonsajske posode od zavitka gline do končne podobe posode

Izvaja: Blaž Konec Pinki

Izdelki oblikovanja in umetnostne obrti, muzejske replike

blaz.konec@telemach.net

 

PRIKAZ IZDELAVE glasbil

Izvaja: Darko Korošec

Izdelki umetnostne obrti

info@glasbila-korosec.si

www.glasbila-korosec.si

 

Prikaz izdelovanja izdelkov na lončarskem vretenu

Izvaja: Dobovšek Boštjan in Tatjana

Izdelki umetnostne obrti

dobo@siol.net

www.dobo.si

 

Unikatno ročno poslikani usnjeni izdelki (torbe, čevlji, galanterija, nakit), slike na keramiki
Izvaja: GALERIJA MANITAS

Izdelki oblikovanja
info@manitas.si

www.manitas.si

 

Predelava KUPALA milne osnove v tekoče milo in vlivanje v modelčke

Izvaja: KUPALA

Izdelki umetnostne obrti

naravna.mila@gmail.com

www.kupalamila.si

Izdelovanje lectovega figuralnega peciva

Izvaja: Medičarstvo Jožica Celec

medicarstvo@sladkapot.si

Prikaz ročnega tkanja na prostostoječih statvah

Izvaja: MOJCA TOMŠIČ

Izdelki umetnostne obrti, muzejske replike

mojca.tomsic@yahoo.com

 

Oblikovanje unikatnega nakita

Izvaja: Sintya Maja Milani

Izdelki oblikovanja in umetnostne obrti, muzejske replike

sintyamaja@gmail.com

www.milani.si

 

Prikaz izdelovanja lončarskih izdelkov na vretenu
Izvaja: Franc Zelko

darja.zelko@amis.net

 

Ročno oblikovanje gline

Izvaja: Tamara Zupe

Izdelki umetnostne obrti

tamara_zupe@t-2.net

www.moje-rocno-delo.si

Demonstracija grafične tehnike sitotiska

Izvaja: MEDNARODNI GRAFIČNI LIKOVNI CENTER
lili.sturm@mglc-lj.si

www.mglc-lj.si/slo/index.htm

Idrijska čipka

Izvaja: MESTNI MUZEJ IDRIJA

tajnistvo@muzej-idrija-cerkno.si
www.muzej-idrija-cerkno.si

Prikaz rezbarstva in pletarstva

Izvaja: MESTNI MUZEJ IDRIJA

tajnistvo@muzej-idrija-cerkno.si
www.muzej-idrija-cerkno.si

 

Skok čez kožo

Izvaja: MUZEJ PREMOGOVNIŠTVA SLOVENIJE
trgovina@rlv.si

http://muzej.rlv.si/slo/index.htm

 

Demonstracija kovanja žebljev (KovašKi muzej Kropa)

Izvaja: MUZEJI RADOVLJIŠKE OBČINE
mro@siol.net
www.muzeji-radovljica.si

 

Ester Komar: Pletenje izdelkov iz domače volne

Izvaja: TOLMINSKI MUZEJ
muzej@tol-muzej.si

www.tol-muzej.si

 

URNIK DogodkOV v lončarski delavnici v Slovenskem etnografskem muzeju V ČASU SEJMA VESNA

 

Sobota, 14. maj 2011

 

V delavnici bo na ogled slikovni in promocijski material nastopajočih lončarjev in vse informacije o programu delavnice. V času sejma si bo mogoče izdelati in okrasiti lastno keramično ploščico.

 

Ob 10. uri: Štefan Zelko: izdelava lončenine na lončarskem vretenu

Ob 11. uri: Blaž Konec: ročna izdelava posode za bonsaje

Ob 13. uri: Dobovšek Boštjan: izdelava potičnice na lončarskem vretenu

Ob 16. uri: Igor Bahor: rekonstrukcija srednjeveške čaše

Ob 17. uri: Slavica Cvetek, ena zadnjih slikark kamniške majolike: poslikava majolike

Ob 18. uri: Štefan Zelko, lončarstvo na lončarskem vretenu

 

GLASBENI PROGRAM

 

Sobota, 14. maj 2011

 

 

Ob 20. uri

FAKE ORCHESTRA

 

 

 

 

 

 

 

SEZNAM SODELUJOČIH

 

Muzeji

  1. BELOKRANJSKI MUZEJ
  2. DOLENJSKI MUZEJ
  3. GORENJSKI MUZEJ
  4. KOROŠKI POKRAJINSKI MUZEJ
  5. MEDNARODNI GRAFIČNI LIKOVNI CENTER
  6. MESTNI MUZEJ IDRIJA
  7. MUZEJ IN GALERIJE MESTA LJUBLJANE
  8. MUZEJ NOVEJŠE ZGODOVINE CELJE
  9. MUZEJ RIBNICA
  10. MUZEJ VELENJE
  11. MUZEJ PREMOGOVNIŠTVA SLOVENIJE
  12. MUZEJ ZA ARHITEKTURO IN OBLIKOVANJE
  13. MUZEJI RADOVLJIŠKE OBČINE
  14. NARODNI MUZEJ SLOVENIJE
  15. POKRAJINSKI MUZEJ CELJE
  16. POKRAJINSKI MUZEJ KOPER
  17. POKRAJINSKI MUZEJ MURSKA SOBOTA
  18. POKRAJINSKI MUZEJ PTUJ – ORMOŽ
  19. PRIRODOSLOVNI MUZEJ SLOVENIJE
  20. SLOVENSKI ETNOGRAFSKI MUZEJ
  21. SLOVENSKI ŠOLSKI MUZEJ
  22. TEHNIŠKI MUZEJ Slovenije
  23. TOLMINSKI MUZEJ
  24. TRŽIŠKI MUZEJ

Oblikovalci, obrtniki

  1. GALERIJA MANITAS
  2. MEDIČARSTVO JOŽICA CELEC
  3. SMETUMET
  4. PLEKSIMANIJA
  5. FILZKISTE
  6. Fensišmensi
  7. MARK RHODE – UNIKATNI IZDELKI IZ USNJA, Prodajalec: MARK RHODE in ANKA HOMAN
  8. STUDIO ČERNE
  9. KREARNA,SKARABEJ®
  10. TINAKELA
  11. ROMI BUKOVEC
  12. ANA HABERMAN
  13. IVANA PETAN
  14. TANJA FLORJANČIČ
  15. SAŠA Pusnar
  16. MOJCA BORKO – Petek
  17. Bicka, polstena volna na Solčavskem – sobota
  18. KUPALA
  19. MOJCA TOMŠIČ
  20. EMIL KOBOLA
  21. JERNEJ KOSMAČ
  22. MIRELA KLEČ
  23. POLONA POKLUKAR
  24. URSANINA
  25. FRANC BARBIČ
  26. Vesna Vidrih
  27. ZELKO ŠTEFAN
  28. INES KOVAČIČ
  29. Blaž Konec Pinki
  30. Darko Korošec
  31. Sintya Maja Milani
  32. Meta Šmalcelj
  33. Franc Zelko
  34. Ljubomir ZEČEVIČ
  35. Brigita Mestek
  36. Igor Bahor
  37. Dobovšek Boštjan in Tatjana
  38. Iztok Mlakar
  39. Tamara Zupe