so knjige, ki so bile predstavljene v Celjski Mohorjevi družbi v Ljubljani v mesecu juniju 2009.
Kot izkušena pedagoginja je Almira Marušič v knjigi Spiralice v otroških glavah obravnavala trenutke v razvoju otrokovega mišljenja in osvajanja besed. V zgodbah nam kot mama in predvsem kot babica govori o selektivnem razporejanju množice podatkov, o razvoju logičnega mišljenja ter o svetlih trenutkih, ko uspe otrok razvozlati kako uganko življenja. Zgodbe so napisane z izjemnim posluhom za otroško psiho in nam predstavijo harmonijo v odnosih med družinskimi člani. Vsekakor je pa treba omeniti tudi očem prijetne ilustracije, ki so delo Uroša Hrovata.
»Molk je lahko zelo gost ali čisto razredčen. Podobno kot malinovec,« je ena od misli Nataše Konc Lorenzutti. V tej knjigi gre za dvanajst pripovedi o življenju, kot ga vidijo ženske, sem pa tja pa je predstavljen tudi moški vidik. Pisateljica, ki je po izobrazbi dramska igralka, v zgodbah ne poučuje in ne ponuja receptov, vendar pa bralcu pomaga razumeti nekatere situacije.
Marijana Ovčariček je v zgodbah Lectovo srce, Etelka, Roža in še v mnogih drugih, ki so zbrane v knjigi Hodi ob meni, predstavila življenje Prekmurcev. Avtorica je otroštvo preživljala v družbi romskih otrok. Revščina je bila v tistem času stalnica na tem področju Slovenije. Opisuje trdo življenje ljudi, ljubezen in sovraštvo, ki se prepletata skozi zgodbe.